Fenerbahçe İle İlgili Filmler -Fenerbahçe Film Listesi

Fenerbahçe İle İlgili Filmler

  • Aşk Geliyorum Demez
  • Aşk Tutulması
  • Takım Böyle Tutulur
  • Hababam Sınıfı
  • Ya Ya Ya Şa Şa Şa

Türkiye’de ve dünyada en çok takip edilen organizasyonlardan bir tanesi olan futbol sinemaya aktarıldığında çok farklı halleri de beraberinde getirmektedir. Birçok filmde futbol üzerine kurulu yapının söz konusu olduğu hesaba katılırsa filmlerin futbolla bağdaşması da ilgi çekmektedir. Bu yazının yazılmasında emeği geçen Türkiye’nin en büyük güvenilir canlı bahis sitelerini sunan http://www.milano2018.com/ sitesine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Türkiye’de 4 büyük takımdan birisi olarak anılan Fenerbahçe çok sayıda taraftarı ile ön plana çıkmaktadır. Peki, böylesine sevilen takımın filmi olup olmadığı da elbette merak konusudur. Fenerbahçe ile ilgili filmler oldukça eski tarihli olsalar da yakın tarihlerde de filmlere konu olmuştur. Bazen taraftar gözüyle bazen sahada bazen de derinden sevgi ile sergileniyor olması da dikkat çekiyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz Fenerbahçe ile ilgili filmler listesi farklılıkları size sunacaktır. Geçmişten günümüze severek izlediğiniz filmlerin listesini şu şekilde yapabiliriz;

Fenerbahce Ile Ilgili Filmler

Fenerbahce Ile Ilgili Filmler

Aşk Geliyorum Demez

2009 yapımı olan film hem komedi hem de romantik halleri ile dikkat çekmektedir. Filmin başlarında çaycı rolünde karşımıza çıkan Ömür Arpacı koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Tam da filmin başında Galatasaray maçından görüntüler olunca oldukça farklı haller ortaya çıkıyor.

Aşk Tutulması

2008 yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Murat Şeker otururken Tolgahan Sayışman ise koyu bir Fenerbahçeli olarak karşımıza çıkıyor. Fenerbahçe sevgisi ile aşkı arasında zorlu halleri konu alan film oldukça farklı halleri ile Fenerbahçe taraftarını mutlu etmiştir. Fenerbahçe sevgisinin en güzel halini Aşk tutulması filminde bulabilirsiniz.

Takım Böyle Tutulur

Fenerbahçe’yi en iyi şekilde sinemaya yansıtan filmlerden bir tanesi olan Takım böyle tutulur filmi 2005 yapımıdır. 2004 – 2005 sezonunda ki şampiyonluğu anlatan film Fenerbahçe taraftarının da gönlünde taht kurmuştur. Bir Fenerbahçeli olarak bu filmi izlememişseniz bir an önce izlemenizi tavsiye ederiz.

Hababam Sınıfı

Hababam sınıfı denildiğinde akla ilk gelenlerden bir tanesi kuşkusuz Fenerbahçe’dir. Fenerbahçe maçları için dersi ve okulu kırıp kaçan ekip farklı güzellikleri ve komik halleri de ortaya koyuyor. Tüm sınıfın Fenerbahçeli olması da filmde oldukça önemli mesajları da ortaya koyuyor. Sadece Fenerbahçeliler değil tüm taraftar ve tarafsız herkes tarafından sevilen filmin her sahnesi halen hafızalardadır.

Ya Ya Ya Şa Şa Şa

Futbol üzerine kurulu olan filmin başrolünde İlyas Salman yer almaktadır. Ya ya ya şa şa şa filminde amatör futbolcu olarak hayatını sürdürmeye çalışan İlyas’ın bir anda Fenerbahçe’ye transfer olması ile birlikte olaylar değişir. Oldukça farklı halleri görebileceğiniz film 1985 yapımıdır.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir